Aktivní město

01.10.2024

Spouštíme nové příspěvky!

Vážení poskytovatelé aktivit,

s blížícím se novým školním rokem 2024/25 se přiblížily i nové programy Aktivního města.

Mezi již tradiční příspěvky patří Darujeme kroužky dětem. Příspěvek bude opět poskytován jak českým, tak i ukrajinským dětem, které doloží potřebné dokumenty pro získání tohoto příspěvku. Z důvodu velkého zájmu o příspěvek došlo ke změně pouze v částce příspěvku. Od letošního roku bude příspěvek 1.500 Kč (3x voucher á  500 Kč) na jedno dítě.

Poskytovatelé z Prahy a blízkého okolí mohou své aktivity přiřadit k příspěvku poskytovaných od pražských městských částí. Mezi nimi najdete příspěvek na Pravidelnou sportovní aktivitu od MČ Praha 5, příspěvek 1.000 Kč (2x 500 Kč) umožní přiřadit k příspěvku i levnější aktivity. Dalším tradičním příspěvkem je příspěvek 800 Kč (2x 400 Kč) od MČ Praha 6 na Pravidelnou sportovní a volnočasovou aktivitu.

Městská část Praha 6 zároveň spouští program Přípravka na střední (školní rok 2024/25) na podporu příprav dětí na přijímací řízení na střední školy, příspěvek činí 2.000 Kč (2x voucher á 1000 Kč). Pro děti z 9. ročníku je příspěvek poskytován na následující aktivity:

• dlouhodobější i jednorázové přípravné kurzy na jednotnou přijímací zkoušku z ČJ a M
  • dlouhodobější i jednorázové přípravné kurzy na školní část přijímacích zkoušek (dějepis/zeměpis/literatura/umění/přírodní a technické vědy/cizí jazyky aj.)
  • zkoušky / přijímačky nanečisto – jednorázové testování
  • přípravné kurzy k talentovým zkouškám uměleckých a uměleckoprůmyslových oborů (konzervatoře, umělecké a uměleckoprůmyslové školy aj. (mezi tyto aktivity lze zařadit poslední ročníky na ZUŠ, pravidelné kroužky technického i uměleckého zaměření, které dětem pomáhají se připravit na zkoušky)

Zároveň došlo k rozšíření příspěvku i pro děti 8. tříd. Zde je příspěvek poskytován úžeji, a to pouze na přípravné kurzy k talentovým zkouškám uměleckých a uměleckoprůmyslových oborů (konzervatoře, umělecké a uměleckoprůmyslové školy aj.).

Poskytovatelé z okolí obce Lety mohou své aktivity přiradit k příspěvku Pravidelná sportovní a volnočasová činnost (školní rok 2024/25) poskytovaný obcí Lety. Příspěvek činí 700 Kč a je možné ho uplatnit u poskytovatelů s působností v přilehlých obcích.

Novinkou pak je příspěvek na Pravidelnou a volnočasovou činnost od MČ Praha 12, příspěvek 600 Kč (2x 300 Kč) bude možné využit na všechny pravidelné volnočasové aktivity pro děti narozené mezi 30.08.2009 – 9.12.2024.

Budeme moc rádi, pokud opět svoje aktivity nabídnete dětem (a jejich rodičům) a ve spolupráci s námi na portálu Aktivní město učiníte nabídku volnočasových a zájmových aktivit pro děti dostupnější a v této ekonomicky náročné době levnější.

Přejeme Vám krásný zbytek letních prázdnin a těšíme se na Vás na portále Aktivního města i v novém školním roce!

Tým aktivního města

Technické